مکتوبات من

سعی می کنم به کمک نوشتن کمی ساختارمندتر فکر کنم

مکتوبات من

سعی می کنم به کمک نوشتن کمی ساختارمندتر فکر کنم

فارِسیتی

شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

داشتم روی لپ تاپم دنبال یک سری فایل می گشتم که به طور اتفاقی چشمم به این نوشته افتاد. این داستان را سال پیش به یاد سوم راهنمایی که داستان های مختلفی به تقلید از مزرعه حیوانات و حتی همان نام ها می نوشتم، سرهم کردم. بسترِ جنگل و داستانی که قهرمانانش حیوانات باشند، از چند منظر گزینه خوبی برای نوشتن بودند. نخست آنکه به کسی بر نمی خورد. می توانستم اتفاقات و افراد مدرسه را در حیوانات تجسم دهم. دوم آنکه بعضی چیزها مانند رخ داد های سیاسی نظیر انتخابات و این جور چیزها رو نمی شد مستقیم بیان کرد. سوم هم آنکه از غالب نوشته های بچه ها فاصله می گرفتی و به طور کلی آزادی بیشتری برای نوشتن داشتی و  صد البته می توانستی راحت تر انتقاد کنی.چندوقت پیش، به یاد همان زمان و به طرز ناشیانه ای:دی ، یه چیزهایی سر هم کردم و اسم ها رو هم مثل اون زمان از اسم های کتاب انتخاب کردم (بدون هیچ ربطی) که نتیجه اش را می توانید از لینک زیر دریافت کنید.
دریافت
حجم: 34.7 کیلوبایت

 • ۹۶/۰۸/۱۳
 • ابوالفضل چنگیزی

دانشگاه

نظام آموزشی

نظرات  (۲)

 • اسماعیل نادری
 • چرا از گربه استفاده کردی که تقابل با موش داشته باشه؟
  پاسخ:
  اون تقابل موش و گربه که تو ذهنمونه ساخته کارتون هاست وگرنه من از وقتی تهران اومدم، کلن ذهنیتم عوض شده. من که چه عرض کنم، گربه هم از موش های به این بزرگی می ترسه. چه برسه که بخواد باهاش تقابل داشته باشه:))
  ولی در کل اون رئیس جنگله که موش ها رو می فرستاده دلیلش جثه و توانایی موش ها برای جاسوسی بوده درحالیکه گربه ها توانایی بیشتری برای نزدیکی به انسان ها دارن، برای همین بعدن گربه ها رو نفوذی می فرسته تا یادبگیرن .البته بوسیله اطلاعاتی که موش ها تهیه کردن، قبلش اون گربه ها رو تغذیه کرده بوده. احتمالن باید موش ها هم ناراحت شده باشن که چنین پروژه ای که شروعش با اونها بوده اتمامش با دشمناشون تموم بشه ولی رئیس جنگل آدم غایت گرایی بوده. اینکه چطوری مسیرطی بشه براش اهمیتی نداشته. اصن شاید همین که قبل از به اتمام رسیدن پروژه مرده زیر سر موش ها باشه که البته در حد حدس و گمان منه. اگه خیلی بدبین تر باشیم، باید بگم اصن این که تهش نتونستن حیوونا به هدف والا برسن به خاطر این بوده که فقط موشها وظایف و حوزه اثرگذاریشون رو نشناختن!
  راستی بهت گفتم به خاطر نزدیک بودن گربه ها به انسان ها اونا فرستاده شدن. بزار اصن بهت مصداق بدم.کافیه یه رجوع بکنی به صفحه اینستاگرام یکی از بازیگرا که اخیرن گربه اش رو ازدست داده؛)
 • اسماعیل نادری
 • خب من فکر کردم به خاظر این تقابله این دو گرپه رو جدا کردی.
  آره خب گربه ها خیلی دوست داشتنی اند ولی من انتظار داشتم این کسایی که اپلای می کنن (؟؛))مثلن دشمنن اینا!!

  ارسال نظر

  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی